Архив ГПУ: 5 фактов коррупции Руслана Сольвара

Стали відомі факти про темні справм найбіднішого нардепа Руслана Сольвара. Парламентарія підозрюють в ухиленні від сплати податків, причетності до незаконної вирубки лісу на Закарпатті, спонсорування сепаратистів, а також відмиванні грошей через будівництво храмів УПЦ МП і приховуванні реальних доходів через підставних осіб. ЗМІ спробували розібратися, чи дійсно екс-регіонал та колишній БППшник Сольвар нечистий на руку.

Не секрет, що багато політиків приходять в депутатство з бізнесу і для бізнесу. Не винятком став і Руслан Сольвар. Активісти-розслідувачі громадського руху "СТОП Корупція" виявили у колишнього регіонала та екс-БППшника нелегальний стан у розмірі 50 млн дол., який складається з корупційною частки в більшості вагомих бізнесів транспортних перевезень і приносить йому понад 2 млн дол. рентного доходу щорічно.

При цьому, як тільки активістам стало відомо про справи нардепа, а результатами розслідування зацікавилося НАБУ, президент Петро Порошенко різко мінімізував контакти з Русланом Сольваром.

Незважаючи на те, що нардеп ретельно приховує інформацію про свої доходи і матеріальний стан, журналісти з'ясували, що працюючи в Міністерстві АПК, він активно почав розвивати «зерновий» бізнес. У сферу його інтересів завжди входили сільське господарство і залізничні транспортні послуги. В автобіографії Руслана Сольвара фігурує безліч фірм, інформацію про яких знайти взагалі нереально, причому в ній немає навіть згадок, де і коли конкретно він працював у тій чи іншій організації.

Сольвар неодноразово заявляв журналістам, що пішов у політику для того, щоб йому було легше займатися бізнесом. І, дійсно, з приходом у парламент для нього почалися «золоті часи». У Раді він працював у комітеті з питань транспорту та зв'язку, який очолював всім відомий Борис Колесніков. Як виявилося, Руслан Миколайович став для нього ідеальним «соратником». При його активному сприянні він, згодом, став головним радником генерального директора Асоціації транспортно-експедиторських організацій«Укрзовніштранс»). Для людини, яка вже понад десятиліття «робить гроші» на махінаціях з вантажними залізничними перевезеннями, – місце просто ідеальне.

Ще будучи народним депутатом VII скликання, Руслан Сольвар досить тісно спілкувався з сином Віктора Януковича, активно просуваючи інтереси «Партії регіонів», а в Раді його називали людиною Бориса Колеснікова і одним з «смотрящих» так званої «Сім'ї». Однак сам він всіляко відмовлявся від зв'язку з «Партії регіонів», з піною у рота доводячи свою «опозиційність». Будучи смотрящим «Сім'ї», Руслан Сольвар, за даними джерел, вкрав кілька десятків мільйонів доларів і надалі став "гаманцем" Кличко.

У Верховній Раді VІІІ скликання він став одним з головних лобістів інтересів колишніх регіоналів в особі його колишнього «партнера» Бориса Колеснікова та ряду інших скандальних особистостей в українській політиці. На цей раз народним депутатом він став від партії «Блок Петра Порошенка». Під час виборів, до речі, не обійшлося без ексцесів. Богдан Хмельницький, один з конкурентів Сольвара з виборів на 91 окрузі в 2014 році, виклав у мережу їхню телефонну розмову, під час якої пан Сольвар грубо висловлювався, погрожуючи йому великими проблемами.

Вигода будь-якою ціною

На сьогоднішній день під контролем Руслана Сольвара знаходиться цілий ряд компаній, спеціалізацією яких є вантажні перевезення. Одна з них — «Фреш Лайн». Її директором є Олексій Мозговий, якого на цю посаду в 2003 році поставив Руслан Сольвар, один з її засновників. Про те, що Мозковий і досі підкоряється Сольвару, свідчить і той факт, що він є його помічником у Верховній Раді, що, до речі нардеп, також люто заперечує. Однак дані про це є на офіційному сайті ВРУ.

У 2010 році, відразу після призначення Бориса Колеснікова міністром інфраструктури, компанія «Фреш лайн» уклала з «Укрзалізницею» контракт. Тут слід зазначити, що 80% доходів «Укрзалізниці» складають вантажні перевезення, а одним з основних способів шахрайства часів «Сім'ї» було навмисне заниження вартості вантажоперевезень для «своїх» компаній. Так от, після укладення договору, «Фреш лайн» і стала однією з «своїх» компаній. В результаті чого їй вдалося заощадити сотні тисяч доларів, а ось «Укразалізниця» навпаки понесла значні збитки. І тільки після тривалих розборок вигідний для Руслана Сольвара контракт був розірваний в 2014 році.

Ще однією підконтрольною Сольвару фірмою є «Метрудтранс». Її директором до недавнього часу був Артем Мініч, з яким екс-регіонал разом був у складі засновників компанії «Укрзернотранс-К». Власником її значиться Володимир Пашко. В січні 2015 року компанія уклала договір з державним підприємством «Рогатинське лісове господарство». Згідно з контрактом, фірма зобов'язалася надати послуги з перевезення залізничним транспортом на загальну суму 1, 550 млн грн. Тут слід зазначити, що конкуренції у «Метрудтранс» фактично не було, і вона отримала цей заказ не зовсім чесним шляхом. Як виявилося пізніше, єдиним їхнім суперником під час проведення тендеру була «Монолиттранскомпани», засновником якої виявився земляк Руслана Сольвара Микола Бачал. Кумівство? Ні, не чули... Починаючи з березня 2012 року, «Метрудтранс» уклала з державними компанії контрактів на загальну суму близько 15 млн грн.

Ставши народним депутатом вдруге, при кожному зручному випадку Руслан Сольвар не втрачає можливість отримати вигоду для підконтрольних йому компаній. Він використовує весь свій політичний арсенал для того, щоб основні маршрути по залізничному транзиту діставалися саме його підприємствам. Крім того, він методично тисне на керівництво «Укрзалізниці», змушуючи тарифну комісію заважати його головним конкурентам: компаніям «Лемтранс Транзит», «ІТЕК Транс», «PLASKE», «Тенгізшевройл». Згідно з інформацією з компетентних джерел, Руслан Сольвар шахраює, щоб заволодіти найбільш «ласими» маршрутами: він попередньо домовляється з клієнтами, а потім просто тисне на тарифну комісію «Укрзалізниці», змушуючи знизити тарифи на потрібні йому маршрути. На вищому рівні, зокрема, в парламенті, нардеп займається знищенням конкурентів, поширюючи дискредитучи матеріали і тонко підводячи народних обранців до того, що потрібно ці факти перевірити з допомогою правоохоронних органів. У результаті таких дій у конкуруючих з нею фірм починаються нескінченні проблеми, до них постійно вриваються несподівані перевірки, в результаті яких робота повністю блокується.

 


Але і це ще не все. Відразу після того, як «Укрзалізниця» стала приватним акціонерним товариством, Руслан Сольвар влаштував туди одного з працівників свого підприємства, так ще й не на просту посаду, а пост гендиректора Українського транспортно-логістичного центру (УТЛЦ). По суті, ця посада дозволяє контролювати пересування майже 100 тис. вагонів. Для Сольвара, десятки років будує свої махінації навколо залізниці, це було воістину «царським» подарунком. Подейкують, що посприяв цьому тодішній голова АПУ Борис Ложкін і його радник Михайло Бейлін. До речі, саме Бейлін призначив главою підприємства «Укрзалізничпостач» Євгена Хрощака. Цей діяч планомірно віддавав перемоги в тендерах компаніям, які значно завищували ціни на свою продукцію. І це далеко не всі «якісні» призначення Бейліна.

Зараз ГПУ розслідує кримінальну справу №42014000000000414 про зловживання на «Укрзалізниці» в період правління регіоналів. Зокрема, про незаконне завищення тарифів на залізничні перевезення, де фігурує і прізвище Сольвар.

Друге пришестя в Раду

При цьому варто нагадати, що до Верховної Ради VIII скликання Руслан Сольвар також пройшов з «підмоченою» репутацією. Зокрема нардеп вдруге пройшов у парламент як тушка Кличко і готувався стати наглядачем Київської області. Сам Сольвар не приховував того, що прийшов у Раду не для захисту інтересів виборців, і навіть не для законотворчої діяльності, а лише для того, щоб захистити свій бізнес і примножити доходи. Крім того, він зізнався, що підкуповував виборців під час виборів:

«Якщо б я там гроші не витрачав, то нічого б не вийшло у мене. Я програв би однозначно, - прямо каже про витрати на придбання свого місця у Верховній Раді Сольвар. – У мене так склалися обставини. Ну, просто, як Вам сказати. Почали тиснути, все. Ну, думаю, що ж сидіти, бігати за цим депутатам. Самому треба стає, але це ж просто я не зможу сказати в ефір».

Також під час передвиборчого мітингу в Макарові в минулому році між Русланом Сольваром і лідером партії "УДАР" Віталієм Кличко відбувся цікавий діалог, про який писала " Комсомольська правда в Україні: "Скажи мені, Руслан, скільки тобі потрібно грошей, щоб ти перейшов в іншу партію, став "тушкою"? - Озвучив питання від народу Віталій Кличко. - "Віталій, я заробляв хорошу репутацію серед земляків довгі роки і не маю наміру втратити її за одну хвилину. Тому я обіцяю своїм виборцям, соратникам по партії "УДАР", що ні за які гроші не стану "тушкою". Я і надалі маю намір допомагати землякам. У мене є мрія - приїжджати додому і, не соромлячись за свої вчинки, дивитися в очі виборцям", - відповідально заявив Руслан Сольвар. Як відомо, пізніше УДАР і БПП об'єдналися, що можливо вплинуло на те, що остаточно тушкою пан Сольвар не став. Однак ряди однопартійців він все ж залишив і зараз знаходиться в роздумах, до кого примкнути далі. Разом з тим, він позиціонує себе як екс-регіонал та опозиціонер, і, не соромлячись критикує президента Порошенко.

Ще один маленький нюанс. За словами джерел, на співбесіді для вступу в Академію державного управління при президентові Руслан Сольвар щиро зізнався членам комісії, що збирається покинути фракцію Кличка, оскільки влада паралізувала його бізнес.

Разом з тим, нардеп також витрачає частину свого стану на будівництво храмів. Найцікавіше те, що найзручніше йому замолювати гріхи саме в церквах Української православної церкви Московського патріархату. З урахуванням нинішньої війни з РФ, її нападу на територію України і спробах Кирила знищити Київський патріархат, як мінімум дивним виглядає примноження церков країни-агресора, та ще і з допомогою парламентарія. Є й інша сторона медалі. Не виключено, що за добрими намірами Руслана Сольвара ховається досить меркантильний розрахунок - мати гроші, а саме повернути готівкою, зокрема, через схему обналу, майже 75% від вкладеної в будівництво суми. Напевно, не треба пояснювати, що спонсоруючи церкву агресора, автоматично спонсорується війна на Донбасі. Крім того, святі отці чудово відпрацьовували гроші, вкладені Сольваром у добру справу, агітуючи паству підтримати доброго саморитянина.

Ні кола, ні двора

Руслан Сольвар, згідно його декларації про доходи, є одним з найбідніших народних депутатів. У 2014 році він задекларував доходів на загальну суму 163 тис. грн. Автомобіля і квартири у нього немає, як і у членів його сім'ї. Це досить дивно, адже фактично нардеп є власником і засновником кількох транспортних компаній, які сьогодні заробляють шалені гроші. При цьому ще в 2012 році депутат Сольвар отримав офіційний дохід у розмірі 3 млн грн. Але вже в наступному звітному році його добробут різко зменшилася до 240 тис. грн, а до 2014 року Сольвар збіднів ще на 77 тис. грн.

Зубожіння народного обранця продовжилося і в подальшому. У 2015 році, якщо вірити його декларації, у Сольвава раніше не виявилося жодного квадратного метра нерухомості. Мабуть, саме цим пояснюється потрапляння Руслана Сольвара у списки тих народних депутатів, які отримали грошову компенсацію на оренду житла від парламенту за гроші платників податків. Враховуючи те, що не так давно парламентарій купив собі далеко не дешевий мікроавтобус «Шевроле Експрес», середня вартість якого становить близько 45 тис. євро, а також ходить з телефоном, ціна якого — близько 60 тис. грн, виникає питання: звідки такі дорогі іграшки? Невже засівали?

Незважаючи на те, що у нардепа не задекларований жоден автомобіль, по місту Руслан Сольвар пересувається на машинах родичів, друзів і своїх помічників. Цей автопарк налічує сім елітних автомобілів, які він справно змінює: BMW 740 Li (броня B5), Lexus LX470, Porsche Cayenne, Volkswagen Tiguan (2 штуки), Mercedes-Benz S450, Lexus RX350. До речі, оцінити таємний автопарк Сольвара можна приблизно в $2,7 млн.

Придивившись пильніше до сім'ї нардепа виявилося, що мати пана Сольвара, звичайна шкільна вчителька Марія Володимирівна Сольвар, прямо-таки гребе гроші лопатою, так як в її власності знаходяться десятки об'єктів нерухомості, серед яких є і кілька елітних квартир у столиці. Стан Марії Сольвар оцінюється в кілька мільйонів доларів.

Наприклад, квартира в ЖК "Да Вінчі" (130 кв. м.) по вул. Олеся Гончара оцінюється в суму близько 400 тис. дол. Вартість елітної квартири (площею 201 кв. м.) в самому престижному районі Києва, розташована на Печерських пагорбах в ЖК "Тріумф" по вул. Звіринецькій, на думку експертів нерухомості, цілком може перевищувати 1 млн дол. Також мати Руслана Сольвара володіє трьома квартирами загальною площею близько 150 кв. м. і двома офісами в центрі Києва (на вул. Івана Кудрі 12 і 14) і трьома гаражами на Кловському узвозі. Доповнюють список нерухомості мами "бідного" депутата два особняка в котеджному містечку "Лісове озеро" в селі Роживка під Києвом.

Однак володіння пані Сольвар на цьому не закінчуються. У неї у власності ні багато, ні мало – 3 га землі у Вінницькій області.

Багатими, на відміну від нардепа, є також і родичі його екс-дружини, з якою він розірвав шлюб в 2015 році. На трьох з них оформлені кілька квартир в тих же будинках на вулиці Івана Кудрі, що й у матері Сольвара.

Примітно, що за цими адресами розташована більшість компаній, які приписують народному обранцю: ТОВ "Укрзернотранс-К", ТОВ "Метрудтранс", ТОВ "Автокар-777". У загальній складності на вулиці Івана Кудрі родичам Сольвара належить 9 приміщень площею майже 500 кв. м. на суму, яка досягає майже 3 млн дол.

Лісові справи Сольвара

Крім усього іншого, народного депутата Руслана Сольвара підозрюють у причетності до незаконної вирубки лісу на Закарпатті. Зокрема, його колега народний депутат Віталій Купрій в інтерв'ю First Truth&Transparency Committee заявив, що «Руслан Сольвар співпрацює з «ДНР» і причетний до незаконної вирубки лісу на Закарпатті». При цьому, у чому саме полягає співпраця Сольвара з самопроголошеними республіками, депутат не уточнив, проте нам відомо про широкі жести Руслана Сольвара на користь УПЦ МП.

На думку депутата Купрія, Руслан Сольвар є корупціонером, який повинен сидіти у в'язниці, а не бути нардепом. Зазначимо, матеріали про його діяльність на Закарпатті подані місцевими активістами в управління МВС і СБУ.

За даними численних ЗМІ, Руслан Сольвар вже давно підозрюють у причетності до незаконної вирубки лісу на Закарпатті, але правоохоронці тривалий час закривали на це очі за певну «подяку».

З відкритих джерел відомо, що в січні 2015 року компанія "Метрудтранс", афільована з цим народним депутатом, уклала договір з державним підприємством "Рогатинське лісове господарство", згідно з яким фірма зобов'язалася надати послуги з перевезення залізничним транспортом на загальну суму 1, 550 мільйона гривень. Як раніше ми згадували, належної конкуренції у "Метрудтранса" фактично не було, так як єдиним суперником Сольвара під час проведення конкурсних торгів була компанія "Монолиттранскомпани", засновник якої — земляк Руслана Сольвара Микола Бачал. У загальній складності, в період з 2012 по 2015 рік "Метрудтранс" отримав понад 27 мільйонів гривень державних грошей від лісгоспів.

Активісти, які захищають лісу на Закарпатті, стверджують, що офіційний договір з лісгоспами, який уклала транспортна компанія Сольвара "Метрудтранс", є лише прикриттям для нелегальної заготівлі і вивезення лісу з регіону.

Тричі ворог

Багато політиків, відверто кажучи, недолюблюють журналістів. Однак серед них є ті, хто не приховує своєї ненависті. Незалежна медіа-профспілка України та Інститут масової інформації провели дослідження, за результатами якого з'ясувалося, що ворогом українських ЗМІ номер один став екс-регіонал, а нині безпартійний Руслан Сольвар. Нардеп вже встиг кілька разів побувати у рейтингу ворогів преси: у 2013 році, тоді він займав друге місце. До речі, помічники нардепа організовували ДДОС-атаки на провідні ЗМІ, а прес-секретар пана Сольвара вимагав від журналістів перед інтерв'ю повністю узгодити, яким у результаті буде матеріал. Також воював з журналістами пан Сольвар і в 2014 році, ніж виправдано заслужив звання головного ворога журналістів і перше місце в рейтингу. Тоді його звинувачували в більш десяти факти утисків журналістів, а також пригадали численні випадки побиття представників "четвертої влади" під час висвітлення судових процесів та масових акцій громадян. В цілому ж, подейкують, що Руслан Сольвар не зовсім адекватно поводиться не тільки з представниками преси. Впадає в крайнощі і зривається він також і на інших, а в його офісі в центрі Києва замість великого письмового столу, як це прийнято в суспільстві бізнесменів, красується величезна ліжко, лежачи на якій і вирішуються справи насущні.

Крім війни зі ЗМІ, у Руслана Сольвара є ще одне не менш цікаве заняття. Із завидною регулярністю народному обранцю доводиться домовлятися зі столичними правоохоронцями, щоб ті не чіпали його племінника. Як стало відомо нашим журналістам з компетентних джерел, племінник парламентарія не тільки сам вживає наркотики, але і продає їх. Мова йде про амфитамине. Руслан Сольвар не раз, як кажуть у народі, відмазував родича від кримінальної відповідальності.

Варто зазначити, що ми перерахували лише відомі факти. А чим ще промишляє «бідний» народний обранець залишається тільки здогадуватися.

Известия

ТОП новости

Вход

Меню пользователя